Ness H200

Přístroj je určen pro osoby se sníženou funkcí v oblasti horní končetiny, konkrétně předloktí a akra. Neuroortéza umožňuje otevírání a zavírání dlaně, úchop a stisk prstů. Při terapii pomáhá pacientovi získat zpět funkčnost jeho ruky a zápěstí, začlenit její používání zpět do běžného života.

Ness H200 využívá funkční elektrické stimulace k aktivování nervů ovládajících svaly ruky a předloktí. Pět elektrod aktivuje různé skupiny svalů podle typu cvičení nebo úchopu, jež jsou prováděny. Programy jsou nastaveny přesně pro pacientovy potřeby a mohou mu pomoci při jeho každodenních aktivitách. Přístroj aferentně stimuluje CNS a tak podporuje neuroplasticitu, pomáhá s reedukací timingu svalů, zlepšuje lokální prokrvení, zvětšuje rozsah pohybů v oblasti akra, zvyšuje její funkčnost a snižuje svalové spasmy.

Neuroortéza může fungovat ve dvou různých režimech. Prvním z nich je režim manuální, kdy stiskem tlačítka na ovladači nebo přímo na ortéze pacient aktivuje stisk nebo úchop. Druhý režim je terapeutický, kdy je terapeutem naprogramována sekvence elektrogymnastických cvičení.

Bližší informace o produktu najdete na stránkách FUNKČNÍ ELEKTROSTIMULACE

Galerie