NESS L300 GO

Přístroj pro rehabilitaci osob se sníženou funkcí v oblasti dolní končetiny. Pomáhá zlepšovat krokový cyklus díky stimulaci svalů umožňující dorziflexi, stabilizaci kolene anebo stimulaci hamstringů s kvadricepsem v závislosti na deficitu dolní končetiny. Systém tak napomáhá zdokonalit chůzi. Systém podporuje princip neuroplasticity na základě aferentní stimulace CNS, reedukuje správné zapojení svalů, zachovává nebo zlepšuje rozsah pohybu, zlepšuje svalový tonus a zlepšuje lokální prokrvení.

Manžeta umístěna pod kolenem stimuluje peroneální nerv, což paceintovi přináší možnost co nejlépe centrovaného chodidla a zlepšení dorziflexe během švihové fáze. Systém je vhodný i pro spastické pacienty, kteří vůbec nemají kontakt paty s podložkou. Cílenou terapií je možno spasmy účinně kompenzovat a limitovat, stejně tak jako obnovit přirozenější pohyb při chůzi.

Navíc systém může být vybaven manžetou určenou pro stimulaci stehenních svalových skupin – kvadricepsů nebo hamstringů. Ty mohou být stimulovány v jakékoliv fázi chůze za vzájemné synchronizace s podkolenní manžetou. Terapeut proto může aktivovat svalové skupiny pro účinnější švihovou fázi kroku nebo například pro stabilizaci kolene či kyčle při stojné fázi kroku.

Přístroje fungují ve dvou režimech a to chůze a elektrogymnsatika. Elektrogymnastiku mohou využít i ležící pacienti pro včasnou rehabilitaci i jako doplňující terapii.

 

Bližší informace o produktu najdete na stránkách FUNKČNÍ ELEKTROSTIMULACE

Galerie