ARMEO® SENSO

Armeo®Senso je přístroj určený pro pacienty se středním až lehkým pohybovým deficitem horní končetiny v pozdějším stádiu rehabilitace. Je tak ideální nejen pro rehabilitační oddělení, ale i pro ambulantní provoz či domácí použití.

Stejně jako ostatní přístroje v konceptu Armeo® kombinuje přístroj Armeo®Senso pohybová cvičení se zpětnou vazbou a nástroje k hodnocení stavu pacienta.

Armeo®Senso funguje na principu snímání pohybu v prostoru čtyřmi senzory, které jsou upevněny na zápěstí, paži, kolem hrudníku a jeden senzor pacient drží v ruce. Senzor umístěný na hrudníku detekuje nežádoucí kompenzační pohyby trupu pacienta, a tím poskytuje zpětnou vazbu o kvalitě vykonávaného pohybu horní končetinou. Trénink omezených pohybů horní končetiny probíhá ve 2D i 3D prostoru prostřednictvím zábavných a motivujících terapeutických programů. Software obsahuje rozsáhlou knihovnu „hravých“ cvičení se specifickými úkoly. Terapeutem nastavený tréninkový plán si může pacient spustit i sám, mimo vedenou jednotku, a cvičit tak několikrát denně. Armeo®Senso vyniká velmi rychlým nastavením a snadným ovládáním.

Podpora hmotnosti paže

Pokud pacient nemá dostatečnou svalovou sílu horní končetiny pro plný pohyb proti gravitaci, lze použít přídavné rameno SaeboMAS mini, které poskytne podporu paže a umožní tak trénink všech úkolů, které lze s přístrojem nacvičovat.

 

Galerie

Video