DIEGO®

Přístroj pomáhá pacientům a terapeutům s často obtížným tréninkem omezených funkcí horní končetiny. Pacient je velmi jednoduše unilaterálně či bilaterálně připojen k zařízení pomocí manžet umístěných na předloktí a zápěstí. Díky tomuto uchycení může být prováděn pohyb ve všech třech dimenzích prostoru.

Přístroj umožňuje adaptaci pro každého individuálního pacienta. Může být využit k pasivnímu vedení, dopomoci či k nácviku aktivního pohybu horních končetin. Můžeme tak pacientovi naplánovat trénink, který bude blízko limitům jeho schopností ve všech fázích rehabilitace. Díky závěsnému designu přístroje může být ovládán ze všech stran, a přináší tak dostatek prostoru pro účinný trénink funkcí ramene a paže.

Systém Diego® umožňuje hodnocení pacientova stavu pomocí měření rozsahu pohybů v kloubech horní končetiny, stejně tak jako vynakládaného volného úsilí pacientem. Tato data jsou automaticky ukládána do pacientovy složky. Lze tak jednoduše sledovat vývoj pacientova stavu.

Součástí softwaru jsou speciální terapeutická cvičení zaměřená na zlepšení rozsahu a koordinace pohybu, posílení paží a navrácení přirozených schopností pohybu horních končetin. To vše pomocí terapeutických programů s hodnocením prováděného pohybu nebo zábavnou formou pomocí zpětnovazebních her. Navíc je možno usadit pacienta zády k monitoru a využít váhové kompenzace k provádění běžných rehabilitačních terapií a ergoterapií.

Galerie

Video

Ke stažení

TYM_broschuere_ENG_web