ANDAGO®

Andago je mobilní robotický odlehčovací systém, který umožňuje nácvik chůze, bez nutnosti tlačení horními končetinami. Překlenuje mezeru mezi robotickými systémy s pohyblivým pásem a samostatnou chůzí po zemi. Zajišťuje bezpečné a funkční prostředí pro pacienta při nácviku
vzpřímené postury v průběhu tréninku. Systém automaticky samostatně následuje pohyb pacienta bez nutnosti vedení a tím nabízí přirozený pohyb v koordinaci s horními končetinami. Odlehčení tělesné váhy je dynamické a hájí vertikální výchylku těžiště při chůzi. Lze jej nastavit stranově symetricky či asymetricky.

Terapeut má možnost optimálně a individuálně nastavit intenzitu a zaměření terapie přesně dle potřeb pacienta, aniž by bylo ohroženo bezpečí pacienta a může se tak věnovat specifickým terapeutickým cílům. Velikost zařízení je přizpůsobena standardním rozměrům dveří tak, aby se pacient mohl pohybovat nejen v tělocvičně, ale i z místnosti do místnosti. Systém nevyžaduje zdlouhavou instalaci, pouze upnutí pacienta pomocí úvazku.

Záznam terapie v podobě údajů například o délce, vzdálenosti a míře odlehčení je ukládán a pomocí něj lze sledovat vývoj a zlepšování stavu pacienta.

Galerie

Video

Ke stažení

andago