Rehawalk®

Systém Rehawalk® je vhodný pro objektivní analýzu a terapii poruch chůzového stereotypu. Základem tohoto systému je trenažér chůze doplněn o tlakové senzory zabudované pod pásem trenažéru. Ty umožňují analýzu chůze a všech jejích důležitých parametrů jako jsou například fáze chůzového cyklu, délka a šířka kroku, postavení chodidel a podrobná analýza rozložení sil pod ploskami. Celý proces měření lze sledovat na obrazovce v reálném čase a všechny výsledky jsou shrnuty v závěrečném vyhodnocení.

Plná výbava systému také poskytuje dynamickou vizuální stimulaci pomocí promítání kroku na chodící pás (korekce délky a šířky kroku, rotace chodidla apod.) a virtuální prostředí na obrazovce pro zvýšení motivace pacienta.

Systém je dále možné rozšířit o kamerový systém pro záznam jednotlivých sekvencí měření. S využitím výpočetního modulu, který je součástí softwaru, je možné dokumentovat maximální úhly v kloubech, jako je například flexe v koleni. Je také možné doplnění systému o bezdrátové osmikanálové EMG, jehož záznam je pak součástí závěrečného vyhodnocení. Tyto jednotlivé komponenty jsou vzájemně synchronizovány.

Součástí výbavy je také nastavitelné zábradlí, nájezdová rampa pro kolečkové křeslo a sedátka pro terapeuty.

Pro zajištění bezpečí v průběhu časné rehabilitace u pacientů s deficitem ve stabilitě, či neschopností plné zátěže dolních končetin je chodník doplněn o dynamický systém pro odlehčení tělesné váhy pacienta.

Galerie

Ke stažení

katalog_FDM-T_Rehawalk